Sport Club Production - Group - Evropský snowboardový festival

PARTNEŘI

Kategorie: Archiv článků, Novinky

Evropský snowboardový festival

Evropský snowboardový festival 16.2. Nový Ski areál Klínovec - úvodní závod domácí snowboardové série Freestyle Tour 2013 se odjel ve snowparku na Klínovci. Soutěžili kluci a holky v kategoriích junioři a dospělí a v disciplíně Slopestyle měli na výběr ze dvou tratí, podle velikosti skoků a překážek, aby si každý závodník mohl vybrat a zajet co nejlepší jízdu dle svých schopností. Každý závodník měl celkem 3 jízdy a počítala se ta nejlepší. K tomu se do celkového hodnocení počítal čas z Freestyle Crossové tratě, která obsahovala 4 klopenky a 3 skoky. "Byl to první závod nové snowboardové asociace Český snowboarding a bylo skvělé hned na začátku prověřit freestylové jezdce nejen z vlastních triků, ale i z techniky jízdy a zábavnou formou je motivovat ke zlepšení svých schopností" popisuje formát závodu trenér reprezentace Martin Černík.

Na startovním poli se mezi třicítkou závodníků se objevili i známé tváře z reprezentačního družstva, což byla inspirace pro lokální jezdce a juniory.

Ženskou kategorii suverénně vyhrála známá Šárka Pančochová, v mužích to byl Jan Nečas, kdy oba dva přiletěli na akci přímo z Olympijské kvalifikace v Sochi. "Musím říct, že to byl fajn den v malém parku. Jela jsem domácí závod po několika letech a perfektně jsem si zajezdila. Bylo fajn vidět tolik mladých nadšených riderů a podpořit Český snowboarding. Už se nemůžu dočkat, až si v půlce března zajezdím s kámoškama z USA na světovém poháru ve Špindlu, který se pojede v rámci Snowjamu" hodnotí své pocity Šárka Pančochová.

Juniorskou kategorii o věcné ceny od Swiss-shop.cz vyhráli Kreisingenrová Marie a Adam Paulíček, o kterých v budoucnu ještě určitě uslyšíme.