PARTNEŘIKategorie: Novinky, Archiv článků

Kadaňské babí léto namalovalo pomyslnou tečku za letní sezónou Nordic Walking

Sluncem zalité Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani, teplé podzimní odpoledne, vesele pomalované dětské obličeje, usměvavé tváře návštěvníků a v rychlém tempu zvládnutý pochod se speciálními holemi Nordic Walking téměř dvou set milovníků této sportovní aktivity. To je stručné shrnutí již třetího ročníku akce pod názvem Kadaňské babí léto, která se uskutečnila 28.září v Kadani.


Pěkné počasí je základ každé úspěšné akce a to letos opravdu ovládlo nábřeží řeky Ohře v Kadani a přilákalo mnoho vyznavačů nové, trendy aktivity Nordic Walking.

K pochodu se přihlásilo 190 zájemců všech věkových kategorií, kteří vyrazili ve svižném tempu na připravené tratě 5 a 9 km směrem na Kláštěrec nad Ohří. Na displeji časomíry se ukázalo číslo 33,07 min.,  když do cíle dorazila první závodnice z kratší trasy. Tento čas zajistil paní Evě Juštíkové z Ostrova jasně první místo. Delší trasu zvládl nejrychleji Petr Kopecký z Kadaně, v čase 1:02,50. V kategorii žen nenašly s časem 1:06,47 konkurenci a zvítězily sympatické kamarádky Pavlína Bendová a Štěpánka Pánková.

Děti dováděly po celé odpoledne ve skákacím hradu a užily si vystoupení kouzelníka Kamila Burdy přímo na mole nad řekou. Také malířky obličejů se nezastavily a svými barvami proměnily mnoho malých obličejů v upíry, pavouky, květinky a motýli.

Velký dík patří Ústeckému kraji, který naše sportovně-zábavné odpoledne finančně podpořil a také ostatním partnerům za ceny, které věnovali pro vítěze a do tomboly.

Náš pořadatelský tým občanského sdružení Sport Club 2000 je spokojený. Byl to příjemně strávený den a těšíme se zase za rok na shledanou v Kadani.

 

Výsledkové listiny:

Dívky a chlapci do 10let/5km

Dívky a chlapci do 10let/9km

Ženy a muži 5km

Ženy a muži 9km

print Formát pro tisk