GENERÁLNÍ PARTNER
KROKU KE ZDRAVÍ
PARTNEŘIKategorie: Archiv článků, Novinky, Kalendář akcí

Hřejivé slunce babího léta se v sobotu 27.září usmívalo na návštěvníky Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani

Hřejivé slunce babího léta se v sobotu 27.září usmívalo na návštěvníky Nábřeží Maxipsa Fíka v KadaniPo chladných a deštivých dnech konce září se v sobotu, 27.září obloha rozsvítila, slunce hřálo a usmívalo se na návštěvníky Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani. Konalo se zde již tradiční zábavné a sportovní odpoledne s názvem Kadaňské babí léto, které nejlépe vystihuje moto „SPORT-PREVENCE-ZÁBAVA PRO CELOU RODINU-VŠE ZDARMA“. Od 12.hodiny již fungoval pořadatelský informační a registrační stánek. Pro zájemce ordinoval doslova v polním stanu kožní lékař MUDr.Horváth a nabízel zdarma prohlídku podezřelých pigmentových skvrn a jiných kožních útvarů a případně doporučoval další léčbu.


Stan označený jako Ráj her prezentoval nové trendy deskových her a lákal návštěvníky k hernímu stolu. Všechny prezentované hry bylo možné si i s výkladem pravidel na místě vyzkoušet.

Od samotného začátku byla k dispozici také půjčovna holí LEKI k aktivitě Nordic Walking, protože start pochodu na tratích 5 a 9 km se blížil, byl naplánován na 14.hodinu. Velkým lákadlem bylo pro návštěvníky molo na řece Ohře, kde zručné indiánky zkrášlovaly tvářičky dětí veselým malováním.  Velké oblibě u dětí se již tradičně těšily také 2 nafukovcí, skákací hrady.  Na Kadaňském nábřeží to o sobotním odpoledni prostě žilo. Hrála hudba (i když jen reprodukovaná) a vtipný a neúnavný moderátor Lukáš Budai zval všechny návštěvníky k zapojení do programu.Stěžejním bodem na programu akce Kadaňské babí léto byl pochod Nordic Walking.

Hromadným startem se ve 14 hodin vydalo téměř 150 milovníků pohybu (opravdu všech věkových kategorií) ze startu u hotelu Split na obě předem připravené trasy, kde je čekalo nejen malebné okolí města Kadaň, ale také občerstvující stanice plné vitamínů.

Úderem třetí hodiny se hlediště zaplnilo  a molo na řece ovládl tajemný kouzelník Burda. Z řad diváků si vybíral své asistenty a jeho kouzla pobavila malé i velké. Kouzelníka na mole vystřídali pořadatelé a vyhlásili a odměnili nejrychlejší 3 závodníky všech deseti vyhlášených kategorií pochodu. Na závěr se losovala tombola plná zajímavých cen. Rozdávaly se hry z Ráje her, hole a sportovní trička LEKI, dřevěné stavebnice a samozřejmě mikrovlnné trouby Whirlpool. Jedna z nich putovala do občanského sdružení Radka o.s., což je zkratka pro veřejně prospěšný spolek Rodiče a děti Kadaně, kde bude trouba k dispozici Mateřskému centru.

Kadaňské babí léto tedy nejen pobavilo, ale také pomohlo.Velký dík patří Ústeckému kraji a všem otatním partnerům, kteří akci podpořili a samozřejmě všem návštěvníkům, kteří v Kadani vytvořili příjemnou atmosféru krásného odpoledne pozdního babího léta.

Výsledkové listiny:

Muži 5 km Ženy 5 km Chlapci do 15 let 5 km Dívky do 15 let 5 km Děti 5 km
Muži 9 km Ženy 9 km Chlapci do 15 let 9 km Dívky do 15 let 9 km Děti 9 km

 

Fotogalerie z akce Kadaňské babí léto

print Formát pro tisk