PARTNEŘI

Kategorie: Archiv článků, Novinky, Kalendář akcí

Vítězkou paralelního obřího slalomu na Klínovecké trati je Milena Bykova

Vítězkou paralelního obřího slalomu na Klínovecké trati je Milena BykovaPředposlední den první části FIS Mistrovství světa juniorů ve snowboardingu patřil paralelnímu obřímu slalomu, jehož trať byla postavena na sjezdovce U Zabitýho na Klínovci. Náročná trať měla převýšení 185 metrů, do soubojů o medaile se pustilo 47 žen a 51 mužů, a to včetně 11 reprezentantů a reprezentantek České republiky. Na programu byla nejprve kvalifikace, ze které vzešlo startovní pole pro finálové závody v obou kategoriích. Závod v paralelním obřím slalomu se jede, jak již název napovídá, ve dvojicích, vítěz z každé jízdy postupuje dál až do finále. Profil trati nejlépe sednul reprezentantům Ruska, kteří si v obou kategoriích nenechali ujít vítězství. Mezi muži svoji dominanci podrthli ještě druhým místem a po včerejším stříbru v týmové soutěži žen ve snowboardcrossu a sobotním zlatu, které ve snowboardcrossu vybojovala Kristina Paul, se řadí mezi nejúspěšnější výpravy na letošním Mistrovství. V ženském závodě se ve finálové jízdě utkala ruská reprezentantka Milena Bykova s favorizovanou Danielou Ulbig z Rakouska, která však dnes na svoji ruskou soupeřku nestačila a skončila druhá o pouhé 0,04 sekundy.