PARTNEŘI


Novinky

občanského sdružení Klub Krušných hor


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 12
26.02.2024

Jaro ve městech, na Klínovci stále super lyžovačka

Jaro ve městech, na Klínovci stále super lyžovačkaVe městech máme možná (určitě) pocit, že je jaro, ale zimní sezóna na Klínovci ještě nekončí a sjezdovky se stále halí do bílé. Navzdory sílící komunikaci v médiích, vykreslující sezónu na českých horách jako ukončenou, se na Klínovci lyžuje na všech hlavních sjezdovkách. V provozu jsou 4 lanovky, z toho 3 nejmodernější s oranžovými krycími bublinami. Po dnešních úpravách pokračuje provoz na Klínovci na 8 sjezdovkách, včetně těch nejdelších, kterými jsou „Jáchymovská“ a „Lázeňská“. Tak neváhejte a přijeďte si užít únorovou lyžovačku. Aktuální informace o provozu sledujte na webu areálu www.klinovec.cz. Zde uvedené foto i informace jsou čerpány z klínoveckého FB.

26.02.2024

Blíží se 21. ročník Dámské jízdy

Blíží se 21. ročník Dámské jízdyRok nám utekl jako voda a máme tady opět jeden z nejdůležitějších závodů letošní sezony (bráno samozřejmě s veselou rezervou). Ano, na programu je v sobotu 16.3. již 21. ročník Dámské jízdy. Pořadatelská skupina Jitky Peřiny vybrala pro tento ročník karnevalového pochodu úžasné, veselé, nápady nabité a pozitivní téma rock´n´roll! Veselý svátek pohybu a zábavy zakončí ve 14 hodin parádní koncert dětské bubnovací kapely – PANDA BAND v božídarském kostele Svaté Anny. Akce Dámská jízda je skutečně "jízda" pouze pro ženy jakéhokoliv věku, ale muži jsou samozřejmě vítáni jako morální podpora a fanoušci. A jak nám pořadatelky Dámské jízdy sdělily, kostým rock´n´rollových hvězd je zábavou a zpestřením akce na zakončení této podivné zimní sezóny, určitě ne podmínkou účasti! Vítány jsou i holčičky, dívky a dámy v běžném oblečení. Na shledanou v sobotu 16.3. na náměstí na Božím Daru.

20.07.2023

Tradiční a oblíbená Anenská pouť

Tradiční a oblíbená Anenská pouťV sobotu, 29.července zve krušnohorský Božáček a všichni řemeslníci a výrobci se svými stánky, plnými lákavého zboží z regionálních dílniček, či dílen, na Anenskou pouť. Nenechte si ujít prima prázdninový výlet na Boží Dar.

19.12.2022

Víkendové úspěchy božídarských snowboardistů

Víkendové úspěchy božídarských snowboardistůO víkendu proběhl první závod z rakouské série Zillertal Valley Ralley ve snowparku na Kaltenbachu. Anna Tomanová (na fotce) obsadila krásné 2. místo v kategorii Grom Girls. V celkovém umístění žen skončila na sedmém místě. Počasí na závod vyšlo a celý den svítilo slunce. Anna odjela čistě první jízdu, ale bohužel ve druhé upadla pod dopadem druhého skoku před poslední překážkou. Mladší závodníci se o tomto víkendu zúčastnili závodů na Monínci. Ve svých kategoriích zvítězila Mája Krauerová, Nikol Koucká obsadila 4. Místo a Jonáš Krauer skončil na 2.místě.

22.11.2022

Co si představíte, když se v zimě řekne Boží Dar?

Co si představíte, když se v zimě řekne Boží Dar? Ježíškovo městečko s vánoční atmosférou a spoustou sněhu. Ježíškova cesta s pohádkovými postavičkami a zvířátky. Ježíškova pošta, odkud můžete Ježíškovy poslat dopis. A neodmyslitelně také Ježíškovy vánoční trhy. Spoustu sněhu vám slíbit nemůžeme, ale o vánoční pohodu a vánoční dárky bude i letos na Božím Daru postaráno! Krušnohorský vánoční trh s místními řemeslníky, výrobci a umělci můžete navštívit v sobotu 3.prosince od 10 do 16 hodin. Už po více než jedno desetiletí zde najdete výhradně lokální produkty, rukodělné domácí práce, výrobky z přírodních materiálů, staré receptury a výrobní postupy tak, jak je znají v českém i saském pohraničí. I letos provoní Boží Dar cukroví, svařák a další vánoční dobroty. O dalším programu předvánočního, adventního času na Božím Daru se dozvíte vždy na stránkách města www.bozidar.cz.

02.11.2022

Vánoční benefiční koncert "Pro božídarský betlém"

Vánoční benefiční koncert "Pro božídarský betlém"Tradici našich tradičních a u vás oblíbených Adventních pochodů nám překazil coronavir. Je nám líto, ale ani letošní adventní čas vám z organizačních důvodů pochodem nezpestříme. Ale vězte, že už nyní pracujeme na programu Adventu 2023 a na další sportovně-kulturní setkání se těšíme. O kulturní zážitek však přijít nemusíte, pokud přijmete pozvánku Města Boží Dar a pěveckého sboru Chorensemble Oberwiesenthal ze sousedního Saska, kteří vás srdečně zvou v sobotu 3. prosince od 16 hodin do kostela sv. Anny na Božím Daru na Vánoční benefiční koncert. Příspěvky z benefičního koncertu budou použity na renovaci božídarského betléma.

27.03.2022

To byl NORDIC SUPERCROSS 2022……

To byl NORDIC SUPERCROSS 2022……Tři roky plánovanou soutěž Nordic-Supercross pro mladé běžce na lyžích se konečně podařilo v sobotu 26. března v božídarském lyžařském areálu Hranice uspořádat. Slunečná obloha, perfektní a zábavná trať, vysoká účast odvážných sportovců z Čech i ze Saska a napínavé souboje, to je krátké, ale výstižné zhodnocení. Úderem osmé hodiny ranní se sjezdovka zaplnila a závodníci měli prostor na prohlídku připravené trati i na tréninkové jízdy. Přesně v 9:00 hodin soutěž zahájilo startovní číslo 1 první kvalifikační jízdou a pak už se ve dvacetisekundových intervalech na trať vydalo dalších 175 registrovaných závodníků. Pokud se první jízda nepodařila, měli mladí lyžaři šanci svůj výsledek zlepšit ve druhé kvalifikační jízdě. Rychlejší čas z obou jízd byl základem pro výsledkovou listinu nejmenších kategorií 5 – 9 let a především základem pro nasazení do finálových jízd starších kategorií. Ty pravé a napínavé souboje začaly krátce po poledni. To už startovali vždy 4 závodníci najednou a vyřazovacím systémem, kdy postupují 2 rychlejší závodníci do další jízdy, závod dospěl do svého finále. Z těchto napínavých a divácky velmi atraktivních rozjížděk vzešli vítězové jednotlivých chlapeckých i dívčích kategorií. Ti pak byli ocenění v rámci vyhlášení vítězů hodnotnými trofejemi.

23.02.2022

10.ročník soutěže Nordic Supercross

10.ročník soutěže Nordic SupercrossPo dvouleté, vynucené pauze letos opět navážeme na tradici v pořádání soutěže pro mladé běžkaře ve věku 5-18 let v netradiční disciplíně CROSS, známé spíš od alpských lyžařů, či snowboardistů. Soutěž je naplánovaná na sobotu, 26.března 2022 a proběhne stejně jako před 3 lety ve ski areálu Hranice na Božím Daru. O organizaci napínavých, česko-německých soubojů se postará jako každý rok zkušený tým z Klubu Krušných hor a ze saského klubu SSV Sayda. Více informací o soutěži, o její historii i o aktuálním programu na webu www.supercross-klinovec.com.

31.01.2022

Evropský pohár v disciplíně snowboardcross

Evropský pohár v disciplíně snowboardcrossSněhová nadílka, skvělá crossová trať ve ski areálu Dolní Morava, připravený a po prosincovém závodním maratónu na Monínci sehraný organizační team, seznam závodníků z celé Evropy, natěšených na souboje o cenné body do Evropského poháru. Co víc dodat? To je pozvánka na nadcházející Evropský pohár na Dolní Moravě.

18.12.2021

Závodní maraton na Monínci vrcholí

Závodní maraton na Monínci vrcholíPo Mistrovství ČR snowboardcrossařů a skicrossařů se konají o víkendu 18.-19.12.2021 na Monínci souboje alpských snowboardistů o body do Evropského poháru. Místo crossové tratě paralelní slalom. Sněhové podmínky nejsou po oblevě, která zasáhla celé Česko, ideální, ale soutěže to neohrozí.

15.12.2021

FIS Mistrovství ČR ve skicrossu

FIS Mistrovství ČR ve skicrossu Kolotoč snowboardových a lyžařských soutěží se na Monínci roztáčel ve dnech 14.-15.12.2021 dál. Výborně připravenou crossovou trať opustili snowboardisté a do soubojů se pustili lyžaři crossisté. "Konečně" se odjelo přeložené Mistrovství ČR ve skicrossu, které bylo původně plánované na březen 2021, ale pandemie rozhodla jinak. Co do délky je trať kratší, jedná se tedy o sprint, ale podmínky pro soutěže jsou skvělé. Středisko Monínec se jistě stane oblíbenou lokací pro pořadatele i pro závodníky.

29.11.2021

Tradiční Božídarské, vánoční razítko, bez kterého by nebyla Ježíškova pošta

Tradiční Božídarské, vánoční razítko, bez kterého by nebyla Ježíškova poštaPříležitostné vánoční razítko můžete na Božím Daru získat od roku 1994, kdy Česká pošta vydala jeho první edici. Pro Vánoce 2021 bude Ježíškova pošta, Pošta Partner, používat ruční příležitostné razítko s textem „Boží Dar“, které znázorňuje násobené kružnice symbolizující otevřenou náruč, zářící hvězdy a energii, která prýští ze splněných přání a vánoční atmosféry. Autorkou návrhu, který se z Ježíškova městečka rozletí do celého světa na pohlednicích, vánočních přáních i dopisnicích, je Věra Marešová. Na originálním vánočním razítku v minulých letech nechyběl například Ježíšek, vánoční hvězda, věnec nebo kometa, klasické atributy vánočních svátků. O tom, že vánoční razítko se těší velké oblibě mezi dětmi i sběrateli, svědčí destinace, kam zásilky s příležitostným razítkem putují. Daniela Tautermannová z Infocentra Boží Dar upřesňuje: „Pravidelně putují vánoční přání z naší Ježíškovy pošty do Německa, Rakouska, Polska, Ruska, ale také do zámoří. Vánoční razítko připojujeme na dopisnice také pro adresáty z USA, Kanady, Číny nebo Austrálie.“ Příležitostné razítko je pro pracovníky Pošty Partner také fyzicky náročnou činností. Rekordních 386 kilogramů v Ježíškově městečku v Krušných horách orazítkovali v roce 2016, v koronavirovém loňském roce 2020 to bylo347 kg. Také pro vánoční poštu bylo nutno přijmout opatření v souvislosti s pandemií COVID-19. Pracovníci Pošty Partner nosí roušky a se zásilkami a ručním příležitostným razítkem pracují v rukavicích. Od 1. do 23. prosince můžete vánoční razítko získat i vy. 5 kroků jak správně postupovat. 1. Napište Vaši pohlednici, vánoční dopis nebo přání Vašim blízkým nebo známým. 2. Napište na Vaši zásilku určenou k orazítkování cílovou adresu. 3. Ofrankujte Vaši zásilku poštovní známkou odpovídající poštovnému do místa určení. 4. Váš pohled, dopis nebo přání vhoďte osobně do Ježíškovy schránky na Božím Daru nebo zašlete v obálce na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 36262 Boží Dar. 5. Vaši vánoční zásilku orazítkují pracovníci Infocentra a Pošty Partner od 1. do 23. prosince příležitostným vánočním poštovním razítkem a odešlou zpět na Vámi uvedenou adresu. Adresa Ježíškovy pošty: Vánoční pošta Boží Dar 1 362 62 Boží Dar Více informací na www.bozidar.cz

30.08.2021

Další aktivní zábava na Božím Daru

Další aktivní zábava na Božím DaruVydejte se s námi na pochod z Božího Daru k sousedům do Oberwiesenthalu, na opožděnou oslavu Dne dětí. Pokud děti nemáte, nebo jsou už ve věku, kdy je nebaví s rodiči cokoliv slavit, nevadí. Program výletního dne určitě osloví i Vás! Vyrážíme v sobotu 11.9.2021, začátek je u nového Restaurantu Hranice pod stejnojmenným Skieareálem na Božáku. Pro všechny registrované účastníky máme připraven program na české i saské straně, občerstvení a pro děti také dárek. Pochod vede nenáročným terénem po turistické stezce, s cílem na náměstí v Oberwiesenthalu, kde kromě atrakcí pro děti vystoupí také dětský folklórní taneční soubor FS Krušnohor a zahraje saská hudební skupina. Na cestou domů bude připraven autobus, který bude "pendlovat" na trase Oberwiesenthal - Boží Dar mezi 15:00 - 16:30 hod. Program celého dne je díky finanční podpoře EU zcela zdarma. Pro více informací navštivte stránky www.detskyden2020.eu.

28.08.2021

Na vzdory dešti a nepřízni počasí....

Na vzdory dešti a nepřízni počasí....Karlův krok – na krok za zdravím se vydaly téměř dvě stovky účastníků. Po roční koronavirové pauze se na Boží Dar v sobotu 28.srpna vrátili příznivci aktivity nordic walkingu a zdravého životního stylu. Téměř dvě stovky českých i německých účastníků neodradilo ani božídarské počasí s teplotami kolem 10 stupňů a aprílovými přeháňkami a vyrazily na pochod. Připraveny byly tratě 5 a 15 kilometrů po Ježíškově cestě. Nejlépe si s kratší distancí poradili Zdeněk Mikšík a Eva Jindrová. Na 15 kilometrové trati se sváděl boj o zlato až do posledních metrů před cílem. Lenku Lumpeovou ve finiši zradil materiál a zlomená walkingová hůl znamenala „až“ 2. místo v absolutním pořadí a samozřejmě prvenství v kategorii žen. Absolutním vítězem na 15 km se stal Jiří Mikšík, což nikoho nepřekvapilo, protože je to favorit každého ročníku. Mikšíkovskou rodinnou sbírku doplnila bronzová maminka Hana Mikšíková. Sportuj s námi! Heslo, které platilo pro všechny rodiny, které se akce Krok ke zdraví a především pochodu Karlův krok 2021 zúčastnili a pochod brali jako příjemnou vycházku krušnohorskou přírodou. Všichni návštěvníci svojí registrací na této tradiční akci podpořili nejen své zdraví, ale také přispěli registračním poplatkem na skvělou věc! Šek v hodnotě 15.500 Kč byl v rámci vyhlášení vítězů předán jménem všech účastníků spolku SK Kontakt Karlovy Vary na podporu sportovní činnosti handicapované mládeže. 17.ročník této akce měl také bohatý doprovodný program: Božídarský country festiválek, lékařskou poradnu, půjčovnu Leki s odbornou instruktáží a malířskou dílničku pro děti. A co malovaly? Především sluníčka. Akci Krok ke zdraví podpořil, Evropský fond pro regionální rozvoj, Město Boží Dar, Česká unie sportu a řada dalších partnerů. Sezóna zábavných a tematických pochodů na Božím Daru pokračuje hned 11.září Pochodem Na Dětský den do Oberwiesenthalu. Výsledky pochodu Karlův krok a bohatá fotogalerie akce Krok ke zdraví na www.krokkezdravi.com. Více informací k nadcházející akci 11.9.2021 na www.detskyden2020.eu.

10.08.2021

A co váš krok ke zdraví? My jsme připraveni!

 A co váš krok ke zdraví? My jsme připraveni!Po roční pauze vás opět zveme na Boží Dar, na nordic walking pochod Karlův krok v rámci akce Krok ke zdraví, který letos odstartuje v sobotu 28.8.2021 a to již jako 17.ročník! V příloze posíláme letáček s programem, abyste věděli, co vás čeká. Stejně jako každý rok, ani letos se nebude jen pochodovat, ale užívat si krásného letního dne v rytmu našeho malého Božídarského country festiválku. S programem myslíme jako vždy i na děti. Svojí účast potvrdil i kožní lékař MUDr. Daniel Horváth, takže bude i poradna. Samozřejmostí je také půjčovna holí k aktivitě nordic walking. Vítáni jsou ale i účastníci bez holí, protože hole u nás nejsou podmínkou. Na prvním místě je přeci pohyb a skvělá zábava při společném odpoledni! Pokud se rozhodnete zúčastnit, určitě doporučujeme registraci předem a to buď přes webové stránky www.krokkezdravi.com, nebo odesláním zprávy na adresu info@krokkezdravi.com.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 12